Nowe towarzystwo ubezpieczeniowe Pro Ama

W 2011 roku głośno było o nowym ubezpieczycielu, który miał zawitać na polskim rynku jesienią. Nowe towarzystwo ubezpieczeniowe – Groupama – z siedzibą główną we Francji, działa już w 14 krajach w Europie oraz Azji i miała również rozpocząć działalność w Polsce. Minęła jesień, rozpoczęła się zima, a Groupamy ani widu, ani słychu.

 

Proama

 

Czy francuski ubezpieczyciel zrezygnował w polskiego rynku? Ależ nie! Start planowany jest na wiosnę 2012. Obecnie firma jest na etapie testowania systemów i procesów, zatrudniając 117 osób w Lublinie – gdzie znajduje się centrum operacyjne i likwidacji szkód oraz w Warszawie, gdzie mieści się Zarząd, dział marketingu i IT.

 

Co ciekawe – Polacy wiosną bynajmniej nie usłyszą o Groupamie, bo po przeprowadzonych badaniach konsumenckich okazało się, że nasi rodacy mylą nazwę Groupamy z Grouponem – serwisem zakupów grupowych. Aby uniknąć takich pomyłek, francuska firma postanowiła stworzyć dedykowaną na polski rynek markę o nazwie Proama.

Czy oferta Proama bedzie atrakcyjna. Czy ceny za OC będa konkurencyjne z OC MTU Bydgoszcz? Czy składki OC będą niskie? To się okaże.

 

Nazwa Proama nie jest przypadkowa. Pierwszy człon oznacza profesjonalizm, a drugi nawiązuje do historii firmy, kiedy to w 1900 roku powstała firma AMA (Assurances Mutuelles Agricoles), która później przekształciła się w Groupamę.

 

Obecnie polska Proama jest na etapie rekrutacji agentów, doradców i specjalistów. Możemy już oglądać w telewizji pierwszy spot reklamowy, a w internecie oficjalną stronę Proama, na której możemy się zapoznać z zasadamim rekrutacji, poznać historię firmy oraz ofertę ubezpieczeniową.

Comments are closed.